Kuru Kayısılı Yulaf Topları

Eğer çiğ bademleri ve kuru kayısıları olduğu gibi yemekten sıkıldıysanız, “Şu ara öğünümü nasıl eğlenceli ve lezzetli hale getirsem?” diyorsanız kuru kayısılı yulaf topları imdadınıza yetişti. Eğer Kolay Yaz Diyeti yapıyorsanız aşina olduğunuz bu atıştırmalığı yapmak da yemek kadar eğlenceli. Yulaf ve badem sayesinde bir sonraki öğüne kadar tok kalacağınızı da garanti edebiliriz!

kuru kayısılı yulaflı top tarifi

Pişme Süresi: Yok

Hazırlık Süresi: 10 dk

Porsiyon: 1-2 kişilik

diyet atıştırmalık tarifi

Malzemeler:

  • 4 kuru kayısı
  • 1 yemek kaşığı yulaf
  • Yarım bardak kabuksuz çiğ badem
  • Süsleme için hindistan cevizi rendesi

Kuru Kayısılı Yulaf Toplarının Hazırlanışı:

Kayısıları yumuşaması için 10 dakika suda bekletin. Bu sırada bademleri blender yardımıyla un haline getirin. Bu bir diyet atıştırmalık tarifi olduğu için hazır badem unu kullanmamanızı öneririz çünkü çoğu badem unu kavrulmuş bademden yapılıyor.

diyet atıştırmalık tarifi

Bademler un haline geldikten sonra suda beklettiğiniz kuru kayısıları da bu karışımın içerisine ekleyip yeniden blenderdan geçirin. Kuru kayısılı yulaf toplarını yapabilmek için yumuşak ve pütürlü bir hamur elde edeceksiniz.

kayısılı atıştırmalık tarifi

Elde ettiğiniz bu hamurdan parçalar alarak toplar yapın ve bu topları hindistan cevizi rendesinde yuvarlayın. Kuru kayısılı yulaflı toplarınız hazır!

diyet tarifler

 

Benzer Yazılar